Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (1- 12 Sept 2015)

By: Elaine Brand |
08/09/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (1- 12 Sept 2015):

Results

Tuesday 1 September

Youth Alliance Cup R1 – South

  • Bristol Rovers 0 – 2 Luton Town
  • Cambridge United 1 – 3 AFC Bournemouth
  • Newport County 0 – 3 Cheltenham Town
  • Swindon Town 2 – 1 Yeovil Town

Youth Alliance Cup R1 – North

  • Preston North End 1 – 1 Port Vale
    Preston won 3 – 1 on penalties

Wednesday 2 September

Youth Alliance Cup R1 – South

  • Plymouth Argyle 1 – 0 Exeter City

Saturday 5 September

North East

  • Notts County 3 – 2 Grimsby Town
  • Rotherham United 1 – 2 Mansfield Town

North West

  • Accrington Stanley 0 – 4 Wrexham
  • Morecambe 2 – 3 Fleetwood Town
  • Rochdale 0 – 2 Burnley
  • Shrewsbury Town 3 – 0 Bury
  • Tranmere Rovers 1 – 0 Carlisle United
  • Wigan Athletic 3 – 0 Port Vale

South West

  • AFC Bournemouth 1 – 2 Portsmouth
  • Exeter City 1 – 5 Plymouth Argyle
  • Newport County 2 – 2 Bristol Rovers
  • Swindon Town 1 – 3 Oxford United
  • Yeovil Town 1 – 6 Cheltenham Town

South East

  • AFC Wimbledon 3 – 2 Stevenage
  • Cambridge United 0 – 2 Luton Town
  • Gillingham 3 – 1 Dagenham & Redbridge
  • Leyton Orient 4 – 0 Peterborough United
  • Milton Keynes Dons 1 – 6 Southend United
  • Northampton Town 1 – 0 Barnet

Fixtures

Tuesday 8 September

Youth Alliance Cup R1 – South

  • Oxford United v Portsmouth (11.30)

North West

  • Rochdale v Carlisle United (2.00)

Wednesday 9 September

North West

  • Preston North End v Blackpool (3.00)

Saturday 12 September

North West

  • Burnley v Morecambe (10.30)
  • Fleetwood Town v Shrewsbury Town
  • Port Vale v Carlisle United (12.00)
  • Tranmere Rovers v Rochdale
  • Walsall v Wrexham
  • Wigan Athletic v Accrington Stanley

North East

  • Bradford City v Doncaster Rovers
  • Chesterfield v Burton Albion
  • Lincoln City v York City (11.30)
  • Rotherham United v Oldham Athletic
  • Scunthorpe United v Mansfield Town

South West

  • AFC Bournemouth v Exeter City
  • Bristol Rovers v Swindon Town (10.30)
  • Newport County v Yeovil Town
  • Oxford United v Portsmouth
  • Plymouth Argyle v Cheltenham Town

South East

  • Barnet v AFC Wimbledon
  • Dagenham & Redbridge v Milton Keynes Dons (10.30)
  • Luton Town v Leyton Orient
  • Peterborough United v Cambridge United
  • Southend United v Gillingham
  • Stevenage v Northampton Town