Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (30 August - 09 September 2017)

By: Jack Wylie |
04/09/17 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (30 August – 09 September 2017):

Results

Wednesday 30 August

EFL Youth Alliance Cup Southern Cup Round 1

  • Forest Green Rovers 0 – 1 Plymouth Argyle
  • Stevenage 5 – 0 Northampton Town

Thursday 31 August

EFL Youth Alliance Cup Southern Cup Round 1

  • Peterborough United 3 – 0 Dagenham & Redbridge

Friday 01 September

North West

  • Tranmere Rovers 0 – 0 Carlisle United

South West

  • Plymouth Argyle 2 – 1 Portsmouth

Saturday 02 September

North East

  • Bradford City 1 – 2 Burton Albion
  • Doncaster Rovers 1 – 1 Scunthorpe United
  • Grimsby Town 0 – 1 Lincoln City
  • Hartlepool United 0 – 2 Mansfield Town
  • Rotherham United 1 – 1 Notts County
  • York City 0 – 1 Oldham Athletic

North West

  • Fleetwood Town 1 – 1 Accrington Stanley
  • Morecambe 4 – 1 Port Vale
  • Preston North End 1 – 3 Blackpool
  • Shrewsbury Town 0 – 3 Wrexham
  • Walsall 1 – 4 Wigan Athletic

South East

  • AFC Wimbledon 0 – 1 Gillingham
  • Dagenham & Redbridge 1 – 1 Leyton Orient
  • Luton Town 1 – 1 Peterborough United
  • Milton Keynes Dons 2 – 0 Barnet
  • Northampton Town 1 – 1 Stevenage
  • Southend United 5 – 2 Cambridge United

South West

  • Cheltenham Town 2 – 2 Forest Green Rovers
  • Exeter City 1 – 1 Bristol Rovers
  • Newport County 1 – 2 Oxford United
  • Yeovil Town 2 – 0 Swindon Town

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 05 September

South West

  • AFC Bournemouth v Exeter City (12:00)

Saturday 09 September

North East

  • Chesterfield v Rotherham United
  • Lincoln City v Hartlepool United (12:00)
  • Mansfield Town v Doncaster Rovers
  • Notts County v Grimsby Town
  • Oldham Athletic v Bradford City
  • Scunthorpe United v York City

North West

  • Blackpool v Shrewsbury Town (12:00)
  • Bury v Fleetwood Town
  • Carlisle United v Walsall (12:00)
  • Port Vale v Rochdale
  • Tranmere Rovers v Accrington Stanley
  • Wigan Athletic v Preston North End
  • Wrexham v Morecambe

South East

  • Barnet v Leyton Orient (10:30)
  • Dagenham & Redbridge v Cambridge United
  • Gillingham v Luton Town
  • Peterborough United v Northampton Town
  • Southend United v AFC Wimbledon
  • Stevenage v Milton Keynes Dons (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Portsmouth
  • Bristol Rovers v Oxford United (10:30)
  • Exeter City v Newport County
  • Forest Green Rovers v Yeovil Town
  • Swindon Town v Cheltenham Town