Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (25 August - 02 September 2017)

By: Jack Wylie |
30/08/17 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (25 August – 02 September 2017):

Results

Friday 25 August

South West

  • AFC Bournemouth 2 – 1 Yeovil Town

Saturday 26 August

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 1

  • Blackpool 3 – 1 Oldham Athletic
  • Chesterfield 1 – 1 Tranmere Rovers

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 2

  • Bradford City 0 – 2 Fleetwood Town
  • Rotherham United 2 – 1 Wigan Athletic

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 3

  • Carlisle United 1 – 1 Morecambe
  • Hartlepool United 1 – 0 York City

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 4

  • Accrington Stanley 1 – 1 Grimsby Town
  • Lincoln City 2 – 2 Notts County

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 5

  • Burton Albion 1 – 3 Mansfield town
  • Shrewsbury Town 3 – 2 Walsall

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 6

  • Bury 4 – 0 Doncaster Rovers
  • Port Vale 4 – 0 Rochdale

South East

  • Barnet 2 – 1 AFC Wimbledon
  • Dagenham & Redbridge 2 – 0 Northampton Town
  • Gillingham 1 – 3 Milton Keynes Dons
  • Peterborough United 2 – 4 Cambridge United
  • Stevenage 4 – 0 Leyton Orient

South West

  • Exeter City 12 – 0 Cheltenham Town
  • Forest Green Rovers 3 – 5 Portsmouth
  • Plymouth Argyle 2 – 1 Bristol Rovers
  • Swindon Town 5 – 1 Newport County

Tuesday 29 August

EFL Youth Alliance Cup Southern Cup Round 1

  • Luton 8 – 1 Barnet

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Wednesday 30 August

EFL Youth Alliance Cup Southern Cup Round 1

  • Forest Green Rovers v Plymouth Argyle (14:00)
  • Stevenage v Northampton Town (12:00)

Thursday 31 August

EFL Youth Alliance Cup Southern Cup Round 1

  • Peterborough United v Dagenham & Redbridge (14:00)

Friday 01 September

North West

  • Tranmere Rovers v Carlisle United (13:00)

South West

  • Plymouth Argyle v Portsmouth (14:00)

Saturday 02 September

North East

  • Bradford City v Burton Albion
  • Doncaster Rovers v Scunthorpe United
  • Grimsby Town v Lincoln City
  • Hartlepool United v Mansfield Town (12:00)
  • Rotherham United v Notts County
  • York City v Oldham Athletic (12:00)

North West

  • Fleetwood Town v Accrington Stanley
  • Morecambe v Port Vale
  • Preston North End v Blackpool (10:30)
  • Shrewsbury Town v Wrexham
  • Walsall v Wigan Athletic

South East

  • AFC Wimbledon v Gillingham (10:30)
  • Dagenham & Redbridge v Leyton Orient
  • Luton Town v Peterborough United
  • Milton Keynes Dons v Barnet
  • Northampton Town v Stevenage
  • Southend United v Cambridge United

South West

  • Cheltenham Town v Forest Green Rovers
  • Exeter City v Bristol Rovers
  • Newport County v Oxford United (12:00)
  • Yeovil Town v Swindon Town