Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (22 September - 30 September 2017)

By: Jack Wylie |
27/09/17 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (22 September – 30 September 2017):

Results

Friday 22 September

South West

  • Bristol Rovers 5 – 1 Newport County
  • Plymouth Argyle 0 – 3 Yeovil Town

Saturday 23 September

North East

  • Bradford City 4 – 1 Chesterfield
  • Doncaster Rovers 0 – 2 Oldham Athletic
  • Hartlepool United 6 – 2 Notts County
  • Lincoln City P – P Rotherham United
  • Scunthorpe United 1 – 2 Grimsby Town
  • York City 1 – 2 Burton Albion

North West

  • Fleetwood Town 0 – 1 Port Vale
  • Morecambe 1 – 0 Wigan Athletic
  • Preston North End 1 – 2 Bury
  • Rochdale 1 – 0 Carlisle United
  • Shrewsbury Town 3 – 3 Accrington Stanley
  • Tranmere Rovers 1 – 0 Wrexham
  • Walsall P – P Blackpool

South East

  • Barnet 2 – 2 Stevenage
  • Cambridge United 3 – 1 AFC Wimbledon
  • Dagenham & Redbridge 3 – 2 Gillingham
  • Leyton Orient 0 – 2 Northampton Town
  • Milton Keynes Dons 2 – 1 Luton Town
  • Peterborough United 3 – 0 Southend United

South West

  • Cheltenham Town 5 – 2 Portsmouth
  • Exeter City 4 – 1 Oxford United
  • Forest Green Rovers 0 – 2 AFC Bournemouth

Tuesday 26 September

North West

  • Blackpool 1 – 1 Shrewsbury Town
  • Wigan Athletic 1 – 0 Wrexham

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Friday 29 September

North East

  • Burton Albion v Grimsby Town (14:00)

Saturday 30 September

  • Chesterfield v Doncaster Rovers
  • Lincoln City v York City
  • Mansfield Town v Rotherham United
  • Oldham Athletic v Hartlepool United (12:00)
  • Scunthorpe United v Bradford City

North West

  • Accrington Stanley v Preston North End
  • Blackpool v Morecambe
  • Bury v Tranmere Rovers
  • Carlisle United v Fleetwood Town
  • Port Vale v Shrewsbury Town
  • Wigan Athletic v Rochdale
  • Wrexham v Walsall

South East

  • AFC Wimbledon v Leyton Orient (10:30)
  • Gillingham v Peterborough United
  • Luton Town v Cambridge United
  • Northampton Town v Milton Keynes Dons
  • Southend United v Barnet
  • Stevenage v Dagenham & Redbridge (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Swindon Town
  • Bristol Rovers v Portsmouth (10:30)
  • Newport County v Plymouth Argyle
  • Oxford United v Forest Green Rovers
  • Yeovil Town v Exeter City