Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (22 Aug - 3 Sep 2016)

01/09/16 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (22 Aug – 3 Sep 2016)

Results

Friday 26 August

EFL Youth Alliance Cup – Northern Group 6

  • Chesterfield 1 – 1 Notts County

South East

  • Southend United 1 – 2 Leyton Orient

Saturday 27 August

EFL Youth Alliance Cup – Northern Group 1

  • Grimsby Town 1 – 2 Bury
  • Lincoln City 2 – 2 Rochdale

EFL Youth Alliance Cup – Northern Group 2

  • Burton Albion 1 – 2 Mansfield Town
  • Shrewsbury Town 2 – 2 Walsall

EFL Youth Alliance Cup – Northern Group 3

  • Carlisle United 3 – 1 Hartlepool United
  • Preston North End 1 – 0 York City

EFL Youth Alliance Cup – Northern Group 4

  • Accrington Stanley 0 – 1 Burnley
  • Doncaster Rovers 1 – 3 Scunthorpe United

EFL Youth Alliance Cup – Northern Group 5

  • Blackpool 2 – 1 Bradford City
  • Morecambe 2 – 0 Rotherham United

EFL Youth Alliance Cup – Northern Group 6

  • Port Vale 1 – 1 Wrexham

EFL Youth Alliance Cup – Northern Group 7

  • Fleetwood Town 2 – 0 Oldham Athletic
  • Tranmere Rovers 0 – 0 Wigan Athletic

South East

  • Barnet 1 – 2 Cambridge United
  • Gillingham 1 – 0 AFC Wimbledon
  • Milton Keynes Dons 4 – 3 Northampton Town
  • Peterborough Untied 3 – 0 Luton Town
  • Stevenage 0 – 1 Dagenham & Redbridge

South West

  • AFC Bournemouth 0 – 4 Exeter City
  • Cheltenham Town 1 – 4 Bristol Rovers
  • Newport County 2 – 2 Plymouth Argyle
  • Portsmouth 2 – 1 Yeovil Town
  • Swindon Town 1 – 1 Oxford United

Fixtures

Tuesday 30 August

EFL Youth Alliance Cup – Southern Round 1

  • Swindon Town 2 – 1 Bristol Rovers

South East

  • Barnet 1 – 2 Stevenage

South West

  • Oxford United 4 – 4 Plymouth Argyle

Wednesday 31 August

EFL Youth Alliance Cup – Southern Round 1

  • Yeovil Town v Cheltenham Town (2:00)

Friday 2 September

North East

  • Chesterfield v Bradford City
  • Scunthorpe United v Hartlepool United (1:00)

Saturday 3 September

North West

  • Blackpool v Wrexham
  • Burnley v Shrewsbury Town
  • Bury v Fleetwood Town
  • Port Vale v Morecambe
  • Rochdale v Wigan Athletic (10:30)
  • Walsall v Accrington Stanley (12:00)

South East

  • AFC Wimbledon v Cambridge United (10:30)
  • Dagenham & Redbridge v Gillingham (10:30)
  • Leyton Orient v Peterborough United
  • Luton Town v Northampton Town
  • Milton Keynes Dons v Southend United

South West

  • Cheltenham Town v Plymouth Argyle
  • Oxford United v Bristol Rovers
  • Portsmouth v Exeter City (11:30)
  • Swindon Town v Newport County
  • Yeovil Town v AFC Bournemouth