Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (17 Oct - 29 Oct 2016)

24/10/16 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (17 Oct – 29 Oct 2016):

Results

Tuesday 18 October

  • Peterborough United 1 – 2 AFC Wimbledon

Friday 21 October

EFL Youth Alliance Northern Cup

Group 1

  • Bury 3 – 0 Lincoln City

Group 4

  • Accrington Stanley 2 – 1 Doncaster Rovers

Group 6

  • Chesterfield 0 – 3 Port Vale

EFL Youth Alliance Southern Cup Quarter Final

  • AFC Bournemouth 1 – 0 Northampton Town

Saturday 22 October

EFL Youth Alliance Northern Group

Group 1

  • Rochdale 3 – 2 Grimsby Town

Group 2

  • Burton Albion 4 – 0 Shrewsbury Town
  • Mansfield Town 0 – 2 Walsall

Group 3

  • Carlisle United 1 – 4 Preston North End
  • Hartlepool United 2 – 0 York City

Group 4

  • Burnley 2 – 1 Scunthorpe United

Group 5

  • Blackpool 1 – 1 Morecambe
  • Bradford City 0 – 1 Rotherham United

Group 6

  • Notts County 2 – 0 Wrexham

Group 7

  • Oldham Athletic 1 – 3 Wigan Athletic

EFL Youth Alliance Southern Cup Quarter Final

  • Cambridge United 0 – 2 Leyton Orient
  • Dagenham & Redbridge 1 – 4 Plymouth Argyle
  • Stevenage 0 – 4 Luton Town

South West

  • Bristol Rovers 2 – 3 Exeter City

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Wednesday 26 October

EFL Youth Alliance Northern Cup – Group 7

  • Fleetwood Town v Tranmere Rovers (1:00)

South East

  • Peterborough United v Barnet (2:00)

Friday 28 October

North East

  • Scunthorpe United v York City (1:00)

North West

  • Carlisle United v Rochdale (1:00)

Saturday 29 October

North East

  • Doncaster Rovers v Bradford City
  • Grimsby Town v Chesterfield
  • Lincoln City v Mansfield Town
  • Oldham Athletic v Burton Albion (12:00)
  • Rotherham United v Notts County (10:30)

North West

  • Bury v Walsall
  • Fleetwood Town v Wigan Athletic
  • Morecambe v Tranmere Rovers
  • Preston North End v Accrington Stanley (10:30)
  • Wrexham v Shrewsbury Town

South West

  • AFC Bournemouth v Bristol Rovers
  • Swindon Town v Cheltenham Town
  • Yeovil Town v Exeter City

South East

  • Dagenham & Redbridge v Barnet (10:30)
  • Leyton Orient v Luton Town (10:30)
  • Milton Keynes Dons v AFC Wimbledon
  • Northampton Town v Stevenage
  • Peterborough United v Cambridge United
  • Southend United v Gillingham