Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (15 September - 23 September 2017)

By: Jack Wylie |
19/09/17 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (15 September – 23 September 2017):

Results

Friday 15 September

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 6

  • Scunthorpe United 3 – 3 Doncaster Rovers

South West

  • Plymouth Argyle 5 – 0 Cheltenham Town

Saturday 16 September

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 1

  • Blackpool 2 – 2 Chesterfield
  • Tranmere Rovers 1 – 0 Oldham Athletic

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 2

  • Wigan Athletic 4 – 0 Fleetwood Town
  • Bradford City 0 – 2 Rotherham United

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 3

  • Carlisle United 0 – 1 Hartlepool United
  • York City 1 – 0 Morecambe

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 4

  • Accrington Stanley 1 – 1 Lincoln City
  • Preston North End 0 – 0 Grimsby Town

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 5

  • Wrexham 1 – 4 Mansfield Town

EFL Youth Alliance Cup Northern Cup Group 6

  • Bury 1 – 2 Port Vale

South East

  • AFC Wimbledon 0 – 2 Peterborough United
  • Cambridge United 5 – 0 Gillingham
  • Leyton Orient 1 – 3 Southend United
  • Luton Town 1 – 1 Stevenage
  • Milton Keynes Dons 3 – 0 Dagenham & Redbridge
  • Northampton Town 1 – 2 Barnet

South West

  • Bristol Rovers 2 – 3 Swindon Town
  • Newport County 0 – 2 AFC Bournemouth
  • Portsmouth 1 – 1 Exeter City
  • Yeovil Town 0 – 0 Oxford United

Tuesday 19 September

EFL Youth Alliance Southern Cup Round 2

  • AFC Bournemouth 4 – 0 Peterborough United

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Friday 22 September

South West

  • Plymouth Argyle v Yeovil Town (14:00)

Saturday 23 September

North East

  • Bradford City v Chesterfield
  • Doncaster Rovers v Oldham Athletic
  • Hartlepool United v Notts County (12:00)
  • Rotherham United v Lincoln City
  • Scunthorpe United v Grimsby Town
  • York City v Burton Albion (12:00)

North West

  • Fleetwood Town v Port Vale
  • Morecambe v Wigan Athletic
  • Preston North End v Bury (10:30)
  • Rochdale v Carlisle United
  • Shrewsbury Town v Accrington Stanley
  • Tranmere Rovers v Wrexham
  • Walsall P – P Blackpool

South East

  • Barnet v Stevenage (10:30)
  • Cambridge United v AFC Wimbledon
  • Dagenham & Redbridge v Gillingham
  • Leyton Orient v Northampton Town (10:30)
  • Milton Keynes Dons v Luton Town
  • Peterborough United v Southend United

South West

  • Bristol Rovers v Newport County
  • Cheltenham Town v Portsmouth
  • Exeter City v Oxford United (11:30)
  • Forest Green Rovers v AFC Bournemouth

Tuesday 26 September

North West

  • Blackpool v Shrewsbury Town (12:00)
  • Wigan Athletic v Wrexham (14:00)