Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (13 February - 25 February 2017)

21/02/17 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (13 February – 25 February 2017):

Results

Tuesday 14 February

EFL Youth Alliance Cup Semi-Final South

  • Luton Town 1 – 1 Plymouth Argyle (Luton Town won 4-3 on penalties)

North West

  • Preston North End 1 – 1 Tranmere Rovers

Friday 17 February

Merit League 2

  • Northampton Town 0 – 0 AFC Wimbledon

North East

  • Scunthorpe United 3 – 1 Lincoln City

Saturday 18 February

North East

  • Bradford City 3 – 0 Notts County
  • Burton Albion 1 – 2 York City
  • Grimsby Town 0 – 1 Oldham Athletic
  • Rotherham United 3 – 1 Hartlepool United

North West

  • Accrington Stanley 1 – 1 Preston North End
  • Port Vale 1 – 1 Blackpool
  • Rochdale 4 – 1 Carlisle United
  • Shrewsbury Town 6 – 0 Wrexham
  • Transmere Rovers 0 – 0 Morecambe
  • Walsall 1 – 0 Bury
  • Wigan Athletic 2 – 2 Fleetwood

Merit League 1

  • Gillingham 1 – 1 Exeter City
  • Leyton Orient 1 – 1 Cambridge United
  • Stevenage 2 – 1 Southend United
  • Swindon Town 1 – 1 Luton Town

Merit League 2

  • Cheltenham Town 1 – 3 Barnet
  • Dagenham & Redbridge 1 – 5 Portsmouth
  • Oxford United 1 – 2 AFC Bournemouth
  • Yeovil Town 0 – 2 Peterborough United

Fixtures

All Kick of times are 11:00 unless otherwise stated

Tuesday 21 February

North West

  • Blackpool v Accrington Stanley (13:00)

Saturday 25 February

North East

  • Chesterfield v Oldham Athletic
  • Hartlepool United v Notts County (12:00)
  • Lincoln City v Bradford City

North West

  • Blackpool v Tranmere Rovers (12:00)
  • Bury v Shewsbury Town
  • Carlisle United v Accrington Stanley
  • Fleetwood Town v Port Vale
  • Morecambe v Walsall (12:00)
  • Preston North End v Rochdale
  • Wrexham v Burnley

Merit League 1

  • Bristol Rovers v Gillingham (12:30)
  • Newport County v Plymouth Argyle
  • Southend United v Luton Town
  • Stevenage v Leyton Orient
  • Swindon Town v Exeter City

Merit League 2

  • AFC Wimbledon v AFC Bournemouth (10:30)
  • Barnet v Dagenham & Redbridge (10:30)
  • Cheltenham Town v Northampton Town
  • Milton Keynes Dons v Peterborough United
  • Portsmouth v Oxford United