Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (03 January - 13 January 2018)

By: Jack Wylie |
11/01/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (03 January – 13 January 2018):

Results

Wednesday 03 January

South West

  • Forest Green Rovers 1 – 6 Exeter City

Thursday 04 January

Youth Alliance Cup Northern Area Group 6

  • Scunthorpe United 1 – 3 Bury

Friday 05 January

North West

  • Walsall P – P Carlisle United

South East

  • Peterborough United 2 – 0 Barnet

Saturday 06 January

North East

  • Bradford City 2 – 1 Oldham Athletic
  • Doncaster Rovers 1 – 1 Mansfield Town
  • Grimsby Town P – P Notts County
  • Hartlepool United P – P Lincoln City
  • York City P – P Scunthorpe United

North West

  • Accrington Stanley 1 – 2 Tranmere Rovers
  • Blackpool P – P Shrewsbury Town
  • Preston North End 0 – 3 Wigan Athletic

South East

  • AFC Wimbledon 3 – 2 Stevenage
  • Cambridge United 3 – 0 Milton Keynes Dons
  • Gillingham 1 – 1 Leyton Orient
  • Luton Town 3 – 1 Dagenham & Redbridge
  • Southend United 2 – 2 Northampton Town

South West

  • Bristol Rovers P – P AFC Bournemouth
  • Swindon Town 1 – 1 Portsmouth
  • Yeovil Town 1 – 1 Newport County

Tuesday 09 January

North West

  • Rochdale P – P Walsall

South West

  • Oxford United 1 – 1 AFC Bournemouth

Wednesday 10 January

North West

  • Wrexham 1 – 5 Fleetwood Town

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Friday 12 January

North East

  • Notts County v Bradford City (11:30)

Saturday 13 January

Youth Alliance Cup Northern Area Group 5

  • Walsall v Burton Albion

Youth Alliance Cup Northern Area Quarter Final

  • Hartlepool United v Port Vale (12:00)
  • Rotherham United v Preston North End (11:30)
  • Tranmere Rovers v Wigan Athletic

Youth Alliance Cup Southern Area Semi Final

  • Cheltenham Town v Luton Town

North East

  • York City v Scunthorpe United

North West

  • Accrington Stanley v Blackpool
  • Morecambe v Wrexham

South East

  • AFC Wimbledon v Milton Keynes Dons (10:30)
  • Cambridge United v Northampton Town
  • Dagenham & Redbridge v Barnet
  • Gillingham v Southend United
  • Leyton Orient v Peterborough United

South West

  • Forest Green Rovers v Plymouth Argyle
  • Oxford United v Swindon Town