25/02/13 Youth Alliance Results

By: Elaine Brand |
27/02/13 |
Youth Alliance

This weeks Youth Alliance results and fixtures:

YOUTH ALLIANCE RESULTS

Tuesday 19 February 2013

Youth Alliance Cup Area Quarter Final – South

  • Southend United 0 – 2 Watford

South East

  • Dagenham & Redbridge 0 – 2 Luton Town

Friday 22 February 2013

North West

  • Accrington Stanley 2 – 3 Walsall

North East

  • Bradford City 3 – 1 York City

Saturday 23 February 2013

North West

  • Blackpool 0 – 3 Wrexham
  • Burnley 2 – 3 Macclesfield Town
  • Bury 1 – 0 Oldham Athletic
  • Fleetwood Town 0 – 2 Rochdale
  • Morecambe 2 – 1 Shrewsbury Town
  • Preston North End 3 – 0 Tranmere Rovers

North East

  • Doncaster Rovers 1 – 0 Grimsby Town
  • Hartlepool United P – P Scunthorpe United
  • Hull City 1 – 1 Lincoln City
  • Notts County 0 – 0 Burton Albion
  • Rotherham United 0 – 2 Chesterfield

South West

  • Cheltenham Town 3 – 0 Torquay United
  • Hereford United P – P Bristol Rovers
  • Oxford United 3 – 1 Swindon Town
  • Yeovil Town P – P Exeter City

South East

  • AFC Bournemouth 2 – 2 Dagenham & Redbridge
  • AFC Wimbledon 3 – 3 Leyton Orient
  • Aldershot Town 1 – 1 Luton Town
  • Crawley Town 2 – 3 Milton Keynes Dons
  • Gillingham 0 – 3 Northampton Town
  • Portsmouth 4 – 0 Peterborough United
  • Southend United 1 – 3 Stevenage

YOUTH ALLIANCE FIXTURES

Monday 25 February 2013

South East

  • Crawley Town 1 – 2 AFC Wimbledon

Tuesday 26 February 2013

North West

  • Wrexham 1 – 0 Carlisle United

North East

  • Doncaster Rovers 1 – 0 Bradford City
  • Grimsby Town 2 – 4 Notts County

South East

  • Gillingham 4 – 1Southend United
  • Dagenham & Redbridge 1 – 1 Watford

Wednesday 27 March 2013

South West

  • Plymouth Argyle v Torquay United (2:00)

Saturday 2 March 2013

North West

  • Macclesfield Town v Preston North End
  • Oldham Athletic v Accrington Stanley
  • Shrewsbury Town v Bury
  • Tranmere Rovers v Carlisle United
  • Walsall v Fleetwood Town
  • Wrexham v Morecambe

North East

  • Bradford City v Scunthorpe United
  • Burton Albion v Doncaster Rovers
  • Hartlepool United v Chesterfield (12:00)
  • Lincoln City v Grimsby Town
  • Rotherham United v Notts County
  • York City v Hull City

South West

  • Cheltenham Town v Oxford United
  • Hereford United v Torquay United
  • Plymouth Argyle v Yeovil Town

South East

  • Dagenham & Redbridge v Southend United (10:30)
  • Leyton Orient v AFC Bournemouth (11:30)
  • Luton Town v AFC Wimbledon
  • Milton Keynes Dons v Watford
  • Northampton Town v Crawley Town
  • Peterborough United v Gillingham
  • Stevenage v Portsmouth (11:30)