11/03/13 Youth Alliance Results

By: Elaine Brand |
11/03/13 |
Youth Alliance

This weeks Youth Alliance results and fixtures:

YOUTH ALLIANCE RESULTS

Tuesday 5 March 2013

Youth Alliance Cup – Area Semi-Final

  • Northampton Town 1 – 2 Watford

South West

  • Cheltenham Town 2 – 2 Exeter City
  • Torquay United 1 – 2 Plymouth Argyle

South East

  • Southend United 1 – 1 AFC Wimbledon

Wednesday 6 March 2013

North West

  • Burnley 5 – 2 Accrington Stanley

Friday 8 March 2013

North West

  • Accrington Stanley 0 – 4 Carlisle United

North East

  • York City 2 – 2 Grimsby Town

Saturday 9 March 2013

North West

  • Blackpool 2 – 3 Macclesfield Town
  • Burnley 1 – 0 Preston North End
  • Morecambe 1 – 4 Bury
  • Rochdale 1 – 1 Walsall
  • Tranmere Rovers 2 -1 Oldham Athletic
  • Wrexham 1 – 0 Port Vale

North East

  • Hartlepool United 1 – 7 Burton Albion
  • Lincoln City 3 – 1 Rotherham United

South West

  • Bristol Rovers 2 – 1 Cheltenham Town
  • Exeter City 1 – 2 Oxford United
  • Swindon Town P – P Plymouth Argyle
  • Torquay United 4 – 1 Hereford United

South East

  • AFC Bournemouth P – P Luton Town
  • AFC Wimbledon P – P Milton Keynes Dons
  • Aldershot Town 2 – 1 Northampton Town
  • Crawley Town P – P Peterborough United
  • Gillingham 4 – 1 Stevenage
  • Leyton Orient 2 – 1 Watford
  • Portsmouth P – P Dagenham & Redbridge

YOUTH ALLIANCE FIXTURES

Tuesday 12 March 2013

North West

  • Bury v Carlisle United (1:00)

North East

  • Doncaster Rovers v Burton Albion (1:00)

South West

  • Torquay United v Exeter City (1:00)

South East

  • Watford v Southend United (1:00)

Wednesday 13 March 2013

North West

  • Shrewsbury Town v Blackpool (2:00)

Saturday 16 March 2013

North West

  • Accrington Stanley v Port Vale
  • Blackpool v Rochdale
  • Burnley v Shrewsbury Town
  • Bury v Tranmere Rovers
  • Carlisle United v Walsall (12:00)
  • Fleetwood Town v Wrexham
  • Morecambe v Macclesfield Town
  • Preston North End v Oldham Athletic (10:30)

North East

  • Burton Albion v Scunthorpe United
  • Chesterfield v York City
  • Doncaster Rovers v Hartlepool United
  • Grimsby Town v Bradford City
  • Hull City v Rotherham United
  • Notts County v Lincoln City

South West

  • Bristol Rovers v Exeter City
  • Hereford United v Swindon Town
  • Yeovil Town v Torquay United

South East

  • Dagenham & Redbridge v Gillingham (10:30)
  • Leyton Orient v Portsmouth (11:30)
  • Luton Town v Southend United
  • Milton Keynes Dons v AFC Bournemouth (11:30)
  • Northampton Town v AFC Wimbledon
  • Peterborough United v Aldershot Town
  • Stevenage v Crawley Town