18/03/13 Youth Alliance Results

By: Elaine Brand |
18/03/13 |
Youth Alliance

This weeks Youth Alliance results and fixtures:

YOUTH ALLIANCE RESULTS

Tuesday 12 March 2013

North West

  • Bury P – P Carlisle United

North East

  • Doncaster Rovers 0 – 2 Burton Albion

South West

  • Torquay United 2 – 0 Exeter City

South East

  • Watford P – P Southend United

Wednesday 13 March 2013

North West

  • Shrewsbury Town 3 – 4 Blackpool

Saturday 16 March 2013

North West

  • Accrington Stanley 1 – 3 Port Vale
  • Blackpool P – P Rochdale
  • Burnley P – P Shrewsbury Town
  • Bury P – P Tranmere Rovers
  • Carlisle United 0 – 4 Walsall
  • Fleetwood Town 1 – 2 Wrexham
  • Morecambe P – P Macclesfield Town
  • Preston North End 4 – 0 Oldham Athletic

North East

  • Burton Albion 1 – 2 Scunthorpe United
  • Chesterfield 0 – 2 York City
  • Doncaster Rovers 5 – 0 Hartlepool United
  • Grimsby Town 2 – 1 Bradford City
  • Hull City 1 – 1 Rotherham United
  • Notts County 1 – 1 Lincoln City

South West

  • Bristol Rovers P – P Exeter City
  • Hereford United P – P Swindon Town
  • Yeovil Town P – P Torquay United

South East

  • Dagenham & Redbridge 1 – 1 Gillingham
  • Leyton Orient 1 – 1 Portsmouth
  • Luton Town P – P Southend United
  • Milton Keynes Dons 3 – 3 AFC Bournemouth
  • Northampton Town 3 – 1 AFC Wimbledon
  • Peterborough United 4 – 0 Aldershot Town
  • Stevenage P – P Crawley Town

YOUTH ALLIANCE FIXTURES

Tuesday 19 March 2013

North West

  • Carlisle United v Rochdale (1:00)

South West

  • Oxford United v Torquay United (1:00)
  • Plymouth Argyle v Bristol Rovers (2:00)
  • Yeovil Town v Exeter City (2:00)

South East

  • AFC Bournemouth v Watford (2:00)
  • Aldershot Town v Portsmouth (2:30)
  • Stevenage v Milton Keynes Dons (11:00)

Thursday 21 March 2013

North East

  • Grimsby Town v Scunthorpe United (1:00)

Saturday 23 March 2013

North West

  • Macclesfield Town v Accrington Stanley
  • Oldham Athletic v Blackpool
  • Port Vale v Burnley
  • Shrewsbury Town v Carlisle United (12:30)
  • Tranmere Rovers v Fleetwood Town
  • Walsall v Morecambe (11:30)
  • Wrexham v Preston North End

North East

  • Burton Albion v York City (12:00)
  • Chesterfield v Doncaster Rovers
  • Hartlepool United v Lincoln City (12:00)
  • Notts County v Hull City
  • Rotherham United v Bradford City

South West

  • Bristol Rovers v Oxford United (10:30)
  • Hereford United v Exeter City
  • Torquay United v Swindon Town

South East

  • AFC Bournemouth v Northampton Town
  • AFC Wimbledon v Peterborough United
  • Aldershot Town v Stevenage
  • Crawley Town v Dagenham & Redbridge
  • Gillingham v Leyton Orient
  • Portsmouth v Luton Town
  • Southend United v Milton Keynes Dons