09/09/13 Youth Alliance Results

By: Elaine Brand |
09/09/13 |
Youth Alliance

This weeks Youth Alliance results and fixtures:

YOUTH ALLIANCE RESULTS

Friday 6 September 2013

North West

  • Macclesfield Town 2 – 1 Carlisle United

Saturday 7 September 2013

North West

  • Oldham Athletic 2 – 1 Fleetwood Town
  • Port Vale 4 – 1 Morecambe
  • Shrewsbury Town 3 – 2 Wigan Athletic
  • Tranmere Rovers 1 – 0 Accrington Stanley
  • Walsall 0 – 3 Blackpool
  • Wrexham 1 – 3 Burnley

North East

  • Burton Albion 3 – 2 Scunthorpe United
  • Doncaster Rovers 2 – 0 Rotherham United
  • Grimsby Town 0 – 6 Hull City
  • Hartlepool United 0 – 2 York City
  • Lincoln City 1 – 1 Chesterfield
  • Notts County 2 – 3 Bradford City

YA Southern Cup – Group 1

  • Cheltenham Town 1 – 1 AFC Bournemouth
  • Hereford United 4 – 2 Oxford United

YA Southern Cup – Group 2

  • Exeter City 2 – 2 Plymouth Argyle
  • Torquay United 0 – 1 Bristol Rovers

YA Southern Cup – Group 3

  • Dagenham & Redbridge 5 – 8 Milton Keynes Dons
  • Northampton Town 1 – 1 Leyton Orient

YA Southern Cup – Group 4

  • Peterborough United 1 – 4 Colchester United
  • Southend United 7 – 2 Gillingham

YA Southern Cup – Group 5

  • AFC Wimbledon 0 – 3 Barnet
  • Portsmouth 2 – 2 Watford

YOUTH ALLIANCE FIXTURES

Tuesday 10 September 2013

North West

  • Rochdale v Preston North End (2:00)

Saturday 14 September 2013

North West

  • Accrington Stanley v Bury
  • Burnley v Fleetwood Town
  • Carlisle United v Morecambe
  • Macclesfield Town v Rochdale
  • Port Vale v Shrewsbury Town
  • Preston North End v Wigan Athletic (10:30)
  • Walsall v Oldham Athletic (12:00)
  • Wrexham v Tranmere Rovers

North East

  • Burton Albion v Rotherham United
  • Doncaster Rovers v Bradford City
  • Grimsby Town v Hartlepool United
  • Hull City v Scunthorpe United
  • Notts County v Chesterfield
  • York City v Lincoln City

South West

  • Bristol Rovers v Exeter City (10:30)
  • Hereford United v Cheltenham Town
  • Oxford United v Newport County
  • Plymouth Argyle v Torquay United
  • Swindon Town v AFC Bournemouth

South East

  • AFC Wimbledon v Crawley Town (10:30)
  • Barnet v Colchester United (10:30)
  • Dagenham & Redbridge v Portsmouth
  • Gillingham v Southend United
  • Milton Keynes Dons v Luton Town
  • Peterborough United v Northampton Town
  • Watford v Stevenage (10:30)